Hocamızın 22.01.2015 Tarihli Sefaköy Sohbeti | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Hocamızın 22.01.2015 Tarihli Sefaköy Sohbeti


Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin 22.01.2015 Tarihinde yapmış olduğu Sefaköy Mescidi Sohbeti

Hocamızın Sohbetinden;

Allah için yapılan her sohbetin sonunda, Rabbimiz “affedilmiş olarak kalkın” buyuruyor bugün affedilmeye çok ihtiyacımız var.

Affedilmek başka bir konu ama bazen affedilmeyip derece almak lazım, kaliteyi arttırmak lazım, yani kendimizi muhafaza edelim, hatalara düşmeyelim, gözlerimizi koruyalım, gönlümüzü koruyalım, ağzımızı koruyalım, kulaklarını koruyalım, Rabbinin razı olduğu yerlerde bulunalım ve razı olmadığı yerlerden uzak duralım affedilmeye gerek kalmayan, derece almış kalitesi artmış bir kul olalım.

Evlatlarımızın her biri çok kabiliyetli, eğer şimdi biz çocuklarımızı muhafaza etmezsek, korumazsak, onlara güzel örnek olmazsak, onların eğitimine dikkat etmezsek ve onların yetiştirilme tarzına dikkat etmezsek gerçekten Rabbimize karşı mahcup oluruz, eğer biz yönlendirmezsek evlatlarımız başka şeylerde harcarlar kabiliyetlerini!

Rabbim evlatlarımızı güzel yetiştirebilmeyi, onlara güzel örnek ve önder olmayı bizlere ikram eylesin, bizlere bu yakışır.

Rahmetli İhsan Efendi Bursa’da yaşlı bir amcaya sormuş nasılsınız diye, amca dönmüş demiş ki “mizanda belli olacak mizanda”

Şimdi diyoruz ki çok iyiyim, harikayım, ama Mahşerde mizan kurulacak amellerin teraziye koyulacak o zaman belli olacak iyi misin, kötü müsün!

 

Yorum yapın