Müslümanların Yüzünün Gülmesinin Tek Çaresi; "Birlik ve Beraberlik" | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Müslümanların Yüzünün Gülmesinin Tek Çaresi; “Birlik ve Beraberlik”


Türkiye’nin 25 bölgesinde bulunan Heyet ve Bölge Müdürleri ile birlikte Kavacık Genel Merkez’de toplantı düzenlendi.

 

Fatih Medreseleri Genel Başkanı Masum Bayraktar Hoca Efendi’nin konuşmasından satır başlıkları.

 

* Büyüklerimizin, bize yol gösteren Efendi Hazretlerimizin (k.s.) göstermiş olduğu yolda belli kesimlere kulak verip, belli kesimlere kulak vermezsek yalandan dolaşan Müslüman oluruz.  Efendi Hazretlerimizin (k.s.)  “Ya Rabbi hazır biz varız bu işi bizimle gör” duasını unutmamalıyız.  Bizimle olması için Sultanımızın emretmiş olduğu şekilde yaşantımızı ortaya koyacağız.

 

* Eğer çalışmazsak Mevla Teâla sorar Efendi gibi bir zatla beraber yürümekten acizdin. Basit şeylerden dolayı idealinden vazgeçtin, önünü kapattın. Her türlü örnek Müslüman olmamız lazım.

 

* Tüm dünya Müslümanlarının toplandığı Hac da görüldü ki, Türkiye dünyanın gözünde düşüyor, kenara itiliyor.

 

2012 Hac ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız

 

* Müslümanların yüzünün gülmesinin tek çaresi; “Birlik ve Beraberlik”

 

* Bir arkadaşımız zuhuratta görüyor;  Fatih Sultan Hazretleri buyuruyor; “Biz Akşemsettin Hazretleri ile İstanbul’u Fethettik, siz Efendi Hazretleri (k.s.) ile Dünyayı fethedersiniz.”

 

* Fatih Medreseleri’nde daha aktif bir çalışma için Yürütme-İnceleme ve İcraat-Yaşatma kurulu kuruldu. Kurul şu ana kadar İstanbul’daki kursları dolaştılar ve devamında çözülmesi gereken tüm sorunlara anında çözüm noktasında çalışmalar yapıldı.

 

* Bizim çalışmamız sadece Fatih Medreseleri değil, camiamızda bulunan tüm medreselere sahip çıkmaya çalışacağız, inşallah. Müracaatlar başladı, çözüm noktasında da çalışmaya başlanılacaktır.

 

* Biz birlik ve beraberlik çalışması yaparak, tüm herkesin bu çalışmaya katılmasını sağlıyoruz. Birlik ve beraberliği başkası değil, kendimiz yaparsak olacak, inşallah.

 

* Biz bir adım attıkça, Mevla Teâla’nın yardımı fazlasıyla geliyor, Elhamdülillah.

 

* Türkiye Hatibini seçiyor yarışmaları 29-30 Aralık 2012 tarihlerinde başlıyor. Yarışma ilk olarak Kilis, Sivas, Denizli, Rize, Bayburt, Adana, Bolu, İstanbul Sultan Çiftliği ilçelerinde yapılacak.  Jüri üyesi olarak bölge de bulunan müftü, vaiz, imam ve Heyet kurulu üyelerinden oluşacaktır.

 

Türkiye Hatibini Seçiyor ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız

 

* Birlik ve beraberlik için Umre çalışması planlıyoruz. Ocak ayının da sonunda Sömestri tatilinde 15 günlük Umre programı yapılacaktır. Herkesin gelebilmesi için umreci getir, 50 Euro düşür kampanyası da uygulanılacaktır.

 

Umre ile alakalı daha detaylı bilgi için tıklayınız

 

 

 

Ekim ayında yapılan toplantı detayları;

 

 

 

Yorum yapın