Bartın Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Bartın Örnek Genç Konferansı


2

125 Şubat 2012

 

Bir haftalık heyet gezilerinin ardından Karadenizin güzel illerinden Bartın’a Örnek Genç Konferansına doğru yola koyulduk. Bartın deyip geçmeyin, hakikaten üzerinde çalışılması gereken bir ilimiz olduğunu yaptığımız Emri Bil Maruf da anladık. Esnafları ziyaret ederken hemen hemen hepsinin konferansımızdan haberi vardı. Daha öncelerde Efendi Hazretlerimiz Bartın’a gelmiş, burada sohbet yapmış, biz kıvılcımı attık demiştir. Elhamdülillah bu konferans kıvılcımın çoğalmasına vesile oldu.

 

Programımız Bartın merkezinde, halk eğitim merkezinde güzel bir katılımla yapıldı. Açılışın ardından bölge sorumlumuz Mehmet Odabaşı hocamız medresemizin faaliyetlerini anlattı. Akabinde örnek genç hocalarımız Sultan Fatih’in ve Musab bin Umeyr (r.a.) örnek gençliğinden bir demet sundu. Günün anlam ve önemi ile ilgili Ahmet Boyacı Hocamız, bu tohumu attıklarını, inşallah bundan sonrada tohumların başak vereceğini söyleyerek günün özetini çıkardı.

 

Programın sonunda Bartın halkı ile hasbihal ettik. Çok başarılı bir program olduğunu söylediler. Hatta programı takip eden polisler bile feyizlendiklerini söylediler. Rabbim çalışmalarımızı muvaffak eylesin.

 

 

 

Yorum yapın