Örnek Genç Manisa Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Genç Manisa Konferansı


Fotoğraf Galerisi-3

MANİSA’DA BÜYÜK COŞKU

 


Şehzadeler şehri Manisa bambaşka bir Pazar gününe uyanmanın mutluluğunu taşıyordu. Sıcak iklimi ve bir o kadar da sıcakkanlı insanları salonumuzu doldurmuştu, Elhamdülillah.

 
Programımız Fatih Medreseleri yönetim kurulu üyesi ve Yeni Duruş Dergisi yazarı Ahmet Binici hocamızın eşsiz sunumu ile başladı. Manisa halkımızın dikkatini konferansımızın ana teması olan “Örnek Genç”in nasıl olması gerektiğine ve şimdiki gençliğin ne halde olduğunu anlatan veciz bir konuşma yapıp sözü kelamların en güzeli olan Allah’ın kelamını okumak üzere Mahmut Efendi camii imam hatibi Yahya hocamızı kürsüye davet etti.

 
Hocamızın eşsiz sesi kalplerimizin pasını söküp atmıştır. Akabinde Fatih Medreseleri Manisa sorumlumuz Ali Yazıcı Hocamız açılış konuşması yapmak üzere kürsüye gelmiş ve kısa bir teşekkür konuşması yapıp minnet ve şükranlarını sunmuştur.
Daha sonra sözü Fatih medreseleri Medine Mescidi genç müdürü örnek gencimiz Osman Bayraktar hocamız Fatih Sultan Mehmed’inhayatını anlatmak üzere kürsüye çıkmıştır. Konuşmasına başlamadan önce cemaatin dikkatini celp eden uyarılarda bulunmuş anlattıklarının ne hikaye ne roman olmadığını bunların gerçeğin ta kendisi olduğunu ona göre dinlemek gerektiğini vurgulamıştır. Ve geleceğin Fatihi benim dercesine konuşmasını yapmıştır.

 
Devamında 4 yaş 4 ay 4 günlük hallerini taşıyan minik yavrularımızdan Manisa şubemizin talebelerinden Yusuf Erdoğan çıkıp bir hadisi şerif okuyup manasını vererek cemaatin taaccüb etmesine vesile olmuştur.

 
Daha sonra genç ve eşsiz sahabe Musab bin Umeyr’in hayatını anlatmak üzere Fatih Medreseleri Kumrulu şubemizde hocalık vazifesi yapan Yusuf Ergün hocamız mikrofonu almıştır. Konuşması cemaatimizi asrı saadet yıllarına getirmiş o günlerin çilelerini yaşatmış ve gözlerimizin yaşarmasına vesile olmuştur.

 
Fatih Medreseleri Denizli Bölge sorumlumuz Muhammed Kaynar hocamız bu zamanda da Musab bin Umeyr gibi dini mübiniislamı yaymak için evini yurdunu ve sevenlerini terk eden Musabların var olduğunu ve bu yolda en güzel şekilde mücadele ettiklerini bildiren bir teşekkür konuşması yaptı.

 
Genç hocalarımızın ve minik yavrularımızın ayet ve hadis sunumlarıyla güzel bir şekilde devam eden programımız dua, salavat ve musafaha ile son bulmuştur.

 

Yorum yapın