Örnek Genç Sivas Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Örnek Genç Sivas Konferansı


Fotoğraf Galerisi-6

ÖYLE BİR SEVDA Kİ

 

Sevgili Müslümanlar! Sözlerime başlangıçların en güzeli olan besmele ile başlıyor ve hepinize Sivas’tan “kardeşlerimizin” selamını iletiyorum. Konumuzu Örnek Genç Konferansına ayırmak lüzumunu hissettim. Malumunuz üzere Fatih Medreseleri olarak organize Türkiye’nin 81 ilinde 81 konferans faaliyetleri Kasım ayında başladı Elhamdülillah. Kasım ayında 8 ilde 8 konferans düzenlendi inşaallah her ay 8 ilde 8 konferans düzenleyerek 10 ay içinde nihayete erecek. Sözlerime başında anlaşılacağı üzere “Sivas’tan selam getirdik” dedik. Çünkü bu kutlu programda bizlere Sivas programı tayin edildi. İstanbul’dan uçağa binişimiz ve iki gün dönüşümüz arasında ki 48 saat içerisinde yaşadıklarımız, güzellikler, yorgunluklar, feyiz ve bereket anlatılmaz ancak yaşanır.

 
Rabbim bizleri hiç yormadı, üşütmedi bilakis Sivaslı kardeşlerimizin kalbi, muhabbeti samimiyeti, içtenliği içimizi öyle bir ısıttı ki bizler içinde bulunduğumuz hale taaccüp ettik. Öyle bir dava ki içinde Allah var, peygamber var, Kur’an var, meşayıh var, sünnet var. Bu davada mahzun olacak var mıdır? Asla! Bir sakal bırakmaya söz veren kardeşimiz için Tokat’a gitmeyi göze alan Efendi Hazretlerimizin davasına sahip çıkmak için Türkiye’mizin her şehrinde medrese açıp “Kur’an bilmeyen kalmasın” projesini hayata geçirmek için çalışan üstadlarımıza hocalarımıza ve bu dava da bizleri yalnız bırakmayan yurttaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Çünkü Kur’an’ın talibi azaldı. Türkiye’de Kur’an’a hiç el sürmemiş insan sayısı 50 milyon olduğu söyleniyor. Bu ürkütücü tablo karşısında, yılmadan çalışan muallimlerimize ve tüm baskılara rağmen yavrularını Kur’an ve sünnet çizgisinde yetiştirmek için çırpınan Anadolu insanımız sayesinde “hak gelecek batıl zail olacak” inşaallah.
Sevgili okurlarımız! Kalemim ve yüreğim öylesine dolu ki konuya girememekten korkuyorum. Bu sebeple hislerimi inşaallah başka bir yazımda tekrar yazarım.

 
Sivas, adı güzel, insanı güzel, dini güzel Sivas “Örnek Genç” konferanslarımızın Sivas programı 26 Kasım Cumartesi günü yapıldı. Sivas medresemizin yeni açılmasına rağmen Mehmed hocamızı yalnız bırakmayan ve davaya inanan kocaman yürekli ve sıcak kalpli Sivaslı kardeşlerimizin katılımıyla gerçekleştiği konferans yüksek feyiz içeriyordu.

 
Kısaca programdan bahsetmek ve bulunduğunuz şehrin programına katılmanız halinde bilgi sahibi olmanızı istiyorum. Konferansımız güzel sesi ile Sivas hoca imam camisi imam hatibi Hüseyin Uzun hocamızın aşrı şerifi ile başladı. Sonra; Sivas Dikilitaş cami imam hatibi Ahmet Turan hoca efendinin bizi mest eden açılış konuşmasını dinledik. Peşinden 16 yaşında ki Burak Doğan hocamız gençliğimiz ismini bile bilmediği Efendimizin (s.a.v.) ilk muallimi Musab Bin Umeyr’ in (r.a.) hayatını anlattı. Genç hocamızdan sonra Recep Konuk beyefendi, Sivaslılara bu davaya sahip çıktıkları için kısa bir şükran konuşması yaptı. Sonra yine 16 yaşındaki genç Abdurrahman Kalkan hocamız kürsüye çıktı hazreti peygamberimizin (s.a.v.) övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmed Han’ın hayatını anlattı.

 
Sonra Hüseyin Demir hocamız kısa bir konuşma için kürsüye çıktı ve en son olarak ta Ömer hocamız kapanış konuşması ve mükemmel duası ile konferansımız 1 buçuk saat ile bitirilmiş oldu elhamdülillah. Program bittiğinde gencinden yaşlısına büyük bir teveccüh ile musafaha yaparak herkes birbiri ile vedalaştı. Allah’ım Sivaslılardan ve aynı günlerde 8 şehrimizde daha yapılan konferanslarımıza iştirak eden kıymetli Anadolu insanından razı olsun.

 
Özetle söylemek gerekirse bizler yetiştirmedikçe Fatih Sultan Mehmed gibi dibe vururlar bizi, inşaallah gençliğimizde uyanır ve 16 yaşındaki konuşmacı hafız hocalarımız gibi birer örnek genç olurlar. Programdan sonra yanımıza gelen bir annemiz torununda böyle örnek genç olmasını istedi. Ve kayıt yapıldı, inşaallah tüm gençliğimize ulaşır ve onlara dini öğretebilirsek tüm dünyada İslam’ın hakim olmasını sağlarız çünkü tüm dünya Müslümanları Türkiye’yi örnek alıyor ve bekliyor. Bizlerde bu işin gençlerle olacağını çok iyi biliyor ve bunun için çalışıyoruz. Allah’a emanet olun.

 

Fotoğraf Galerisi-1

Picture 1 of 9

Yorum yapın