Van Örnek Genç Konferansı | Fatih Medreseleri
Fatih Medreseleri

Van Örnek Genç Konferansı


sdc13608

sdc1360825 Şubat 2012 Pazar günü 12.00’da Diran Düğün Salonu’nda gerçekleşen Örnek Genç Konferansı renkli simaların katılımıyla gerçekleşmiş oldu.

 

Fatih Medreselerinin ve Abider derneklerinin beraberce hazırlamış olduğu konferansa İstanbul’dan, Gaziantep’ten, Malatya’dan ve Van ilimizin çeşitli bölgelerinden kıymetli hocalarımızın katılımıyla gerçekleşmiş oldu.

 

Konferans açılış aşırı ile başladı. Açılış konuşmasını Fatih Medreseleri Heyet Kurulu üyesi Selim Ulusal hoca örnek bir gencin kolay yetişmediğini, temelinden islam eğitimi alınması gerektiğiyle alakalı konuşma yaptı.

 

Talebelerin sunumuyla devam etti. Devamında duygu ve düşüncelerini almak üzere Van müftüsü Nimetullah hoca kürsüye teşrif ettiler. Sahabeden genç olanların yapmış oldukları fedakarlığı ve İbrahim (a.s.)’in hayatından kesitlerle alakalı veciz bir konuşma yaptı.

 

Genç hocalarımız konuşmalarını yaptılar.

 

Günün anlam ve önemiyle alakalı konuşmayı yapmak üzere Reşit Kazancı Hocamız, din çalışmasının nasıl yapılacağı yönündeki konuşmalar yaptı.

 

Tebrik ve teşekkür konuşmalarından sonra program sona erdi.

 

Programın düzenlenmesinde emeği geçen Ahmet Özcan hocamıza ve diğer hocalarımıza teşekkür ederiz.

 

 

 

 

Yorum yapın
    1. Fatih Medreseleri diyorki;

      Fatih Medreselerinde yapılan çalışmaları çok beğenip takip ediyoruz. Bu çalaşmalarda katkıda bulunan bütün din kardeşlemizden ALLAH RAZI OLSUN. Ne mutlu sizlereki zamanınızı böyle güzelliklerle geçiriyorsunuz. ALLAH (C.C.) bu yolda çalışıp emek sarf edenlerin mekanlarını cennetle müzdeler inşallah